trende

  Mobil Sağlık Hizmetleri

  Mobil Sağlık Hizmetleri

  Mobil Sağlık Hizmetleri

  Akçiğer Grafisi

  T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü tarafından açıklandığı üzere “Periyodik İşçi Sağlığı” taramalarda kullanılan akciğer filmlerinin büyüklüğü DÜNYA ÇALIŞMA ÖRGÜTÜ(ILO) normlarına göre 35×35 cm veya daha büyük boyutlarda ve 1 veya 2. Teknik kalitede olması gerekmektedir.Akciğer grafileri 35×35 cm ebadında olup röntgen teknisyenimiz tarafından çekilip radyoloji uzmanımız tarafından değerlendirilerek raporlandırılmaktadır.
  İş Yeri Hekiminin Önereceği Ek Laboratuvar tetkikleri

  Kan sayımı (Hemogram)
  Tam İdrar Tahlili (T.İ.T)
  İdrarda/ kanda toluen,fenol,valin mandalik asit,hippurik asit,…vs
  Toksikolojik tetkikler
  İdrarda/kanda kurşun
  Karaciğer fonksiyon testleri
  SGOT (AST)
  SGPT (ALT)
  Gamma-GT
  LDH
  Böbrek fonksiyon testleri
  Üre
  Keratinin
  Ürik asit
  Seralojik tetkikler
  Anti HBs
  HBsAg
  Anti HCV
  HIV 1+2 ve Diğer Hepatit Markerleri

  Odyometri

  Gürültülü ortamlarda çalışılması sonucu oluşabilecek işitme kaybının değerlendirilmesi amacıyla işitme testi (odyometri) uygulanır. Mobil sağlık tarama aracımızda işitme testi, uygun ses izolasyonu yapılmış özel kabinde, yapılmaktadır.Testlerimiz odyometristlerimiz tarafından yapılmakta, Kulak Burun Boğaz Uzmanımız tarafından değerlendirilerek raporlandırılmaktadır.

  Solunum Fonksiyon Testi (SFT)

  Solunum Fonksiyon Testi kişilerin uygun şartlarda solunum fonksiyonlarını ve kapasitelerini ölçmeye yarayan testtir. İş yerinde gaz, toz, duman ve kimyasallara maruz kalınması sonucu solunum yolları ve akciğer hastalıklarına yakalanma riskinin değerlendirilmesi amacıyla uygulanır. Solunum Fonksiyon testi, Göğüs ve Astım Hastalıkları Uzmanımız tarafından değerlendirilip raporlandırılmaktadır.

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Web Tasarım