trende

  Diğer Sağlık Personeli

  Diğer Sağlık Personeli

  20/07/2013 tarihinde yürürlüğe giren işyeri hekimi ve diğer sağlık personelinin görev yetki sorumluluk ve eğitimleri hakkındaki yönetmelik kapsamında iş yerlerinde Diğer sağlık personeli şeklinde tarif edilen sağlık memuru,acil tıp teknisyeni,hemşire ve çevre sağlığı teknisyeni gibi mesleki diploma ve yeterliliği olan personel bulundurma zorunluluğu da yeni yönetmelik ile beraber yürürlüğe girmiştir.Yapacağımız iş birliği ile firmanıza gönderilecek Diğer sağlık personelimiz ilgili kanun ve yönetmeliklerin getirdiği tüm yükümlülükleri yerine getirmekle sorumludur.İlgili kanun ve yönetmelikler gereği Diğer sağlık personelinin yapacağı çalışmalar ;

  • İş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin planlanması, değerlendirilmesi, izlenmesi ve yönlendirilmesinde işyeri hekimi ile birlikte çalışmak, veri toplamak ve gerekli kayıtları tutmak.
  • Çalışanların sağlık ve çalışma öykülerini işe giriş/periyodik muayene formuna yazmak ve işyeri hekimi tarafından yapılan muayene sırasında hekime yardımcı olmak.
  • Özel politika gerektiren grupların takip edilmesi ve gerekli sağlık muayenelerinin yaptırılmasını sağlamak.
  • İlk yardım hizmetlerinin organizasyonu ve yürütümünde işyeri hekimi ile birlikte çalışmak.d) Çalışanların sağlık eğitiminde görev almak.
  • İşyeri bina ve eklentilerinin genel hijyen şartlarının sürekli izlenip denetlemesinde işyeri hekimiyle birlikte çalışmak.
  • İşyeri hekimince verilecek iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili diğer görevleri yürütmek.
  • İşyerinde görevli çalışan temsilcisi ve destek elemanlarının çalışmalarına destek sağlamak ve bu kişilerle işbirliği yapmak. Şeklinde sıralanabilir.
  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Web Tasarım